icon_backward icon_backward

Особливості оподаткування в роботі з нерезидентами - підсумки семінару GOLAW

Події та аналітика . 14 березня 2019

Особливості оподаткування в роботі з нерезидентами – саме такою була тема семінару юристів GOLAW 14 березня. Спікерами заходу виступили партнер фірми, керівник практики податкового права Ірина Кальницька та юрист практики податкового права Олена Сулима, які ділилися з аудиторією не тільки знаннями дійсного українського та іноземного законодавства, а й наводили приклади з власної юридичної практики.

контакти

Ірина Кальницька

Керівник практики реструктуризації та врегулювання проблемної заборгованості , Партнер, Керівник практики податкового права, Адвокат

Особливості оподаткування в роботі з нерезидентами – саме такою була тема семінару юристів GOLAW 14 березня. Спікерами заходу виступили партнер фірми, керівник практики податкового права Ірина Кальницька та юрист практики податкового права Олена Сулима, які ділилися з аудиторією не тільки знаннями дійсного українського та іноземного законодавства, а й наводили приклади з власної юридичної практики.

Як звернули увагу спікери, здійснення суб’єктами господарювання операцій з нерезидентами, і перш за все, з пов’язаними особами, має дуже важливе значення, адже у даних операціях є ціла низка особливостей та ризиків.

За словами Олени, на особливу увагу заслуговують операції з виплати процентів та можливі ризики внутрішньо групових позик. Так, саме по собі отримання позик може стати підставою для визнання осіб пов’язаними, а отримання позик від пов’язаних осіб-нерезидентів, не лише підставою для застосування правил трансферного ціноутворення, а й застосування «правила тонкої капіталізації». В свою чергу, необхідність застосування правил трансферного ціноутворення зумовлює й врахування ризиків пов’язаних з цим: додаткове адміністративне та фінансове навантаження для підготовки та надання звіту про контрольовані операції та трансфертної документації по вказаним операціям; ризик проведення спеціалізованої перевірки за дотриманням правил трансфертного ціноутворення; ризик високих штрафів; ризик порушення «принципу витягнутої руки» по таких операціях.
Спікер також порадила всім слухачам звертати увагу на використання торгових марок, особливо коли таке використання фактично є безоплатним, та правила виплати роялті, і які саме платежі можна вважати роялті.

Ірина, серед іншого, розповіла про важливість доведення статусу бенефіціарного власника у разі застосування пільгових податкових ставок оподаткування, передбачених Міжнародними конвенціями про уникнення подвійного оподаткування, при виплати нерезидентам пасивних доходів: процентів, роялті, дивідендів. Зокрема, спікер розповіла про те, якими механізмами користуються податкові органи для спростування бенефіціарності отримувача доходів, що доводити платнику податків, та як платнику податків спростувати висновки податкових органів на прикладах практичних кейсів. Ірина також звернула увагу слухачів і на сталу позицію Верховного Суду, яка полягає в тому, що передбачені міжнародними договорами пільги зі сплати податку не можуть бути застосовані у випадку, коли нерезидент діє як проміжна ланка в інтересах іншої особи, яка фактично отримує вигоду від доходу.
Крім того, Ірина розповіла про оподаткування операцій «debt into equity», тобто перетворення боргових зобов’язань компанії перед нерезидентом-засновником у її статутний капітал.

Та на завершення, спікери висвітлили низку питань, які стосуються оподаткування діяльності представництв: на практичних прикладах та з урахуванням останньої судової практики розглянули питання визнання представництва постійним при здійсненні ним допоміжної та підготовчої діяльності в інтересах головної компанії-нерезидента, та інші випадки за яких діяльність осіб-резидентів може бути прирівняна до постійного представництва; останні позиції податкових органів щодо податкових наслідків фінансування материнською компанією свого постійного представництва; можливі зміни, передбачені проектом закону про імплементацію плану BEPS, що можуть вплинути на визначення постійних представництв; основні положення нещодавно ратифікованої MLI конвенції та їх вплив на діяльність бізнесу.

Ми дякуємо всім присутнім за увагу та сподіваємося, що інформація була для Вас корисною та цікавою!

Дякуємо

ми з вами зв'яжемося найближчим часом.

Дякуємо за Ваш інтерес!

Для завершення реєстрації Вам потрібно перейти за посиланням, в електронному листі.

Thank you

We will contact you shortly.

Thank you for your interest!

Please check your email to activate your subscription.

Danke für Ihr Interesse!

Nach der Anmeldung folgen Sie nach dem Link in der E-Mail.